Reklam
DOLAR: 5.87 TL
EURO: 6.59 TL

 Çan Deveciler Konağında  pilav geceleri devam ediyor

30 Kasım 2018
379 kez görüntülendi

 Çan Deveciler Konağında  pilav geceleri devam ediyor

Çan Deveciler Konağında  pilav geceleri devam ediyor.

Çan ilçesinde yapılan havut hayrından sonra  Güreş devesi sahipleri ve deve güreşi severler düzenlenen deveci pilavı gecesinde buluştu.

Hal yerinde  deveciler konağında Cuma gecesi saat 20-00 düzenlenen deveci pilavı gecesine  Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu , AK Parti ilçe başkanı Murat Okan  , Çan eski Deveciler Derneği Başkanı, şimdi bu seneki deve güreş komite Mustafa Katrancı ile, Çan ilçesi merkez ve köylerdeki güreş devesi sahipleri ile güreş severler katıldı.

Gecede Çan  ilçesinde 24 Şubat deve güreşleri öncesinde rakip güreş develerinin oyun stilleri hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını söyleyen Çan Devecileri “Geleneksel olarak güreş sezonunda akşamları düzenlediğimiz deveci pilavını bu akşam  hep beraber düzenledik.  Hafta içeresinde güzel bir havut hayırı yapan değerli Çan Belediye Başkanımız Abdurrahman Kuzuya bir nevi teşekkür niyetineydi. Davetimize katılan tüm deveci arkadaşlarıma ve güreş severlere teşekkür ediyoruz” dediler. Deveci gecesine katılanlara pilav ve yoğurt ikram edildi.

 

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık