Reklam
DOLAR: 5.87 TL
EURO: 6.59 TL

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU’nun 10 Kasım Mesajı:

9 Kasım 2018
168 kez görüntülendi

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU’nun 10 Kasım Mesajı:

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU’nun 10 Kasım Mesajı:

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan, devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80’nci yıl dönümünde saygı ve sevgi ile anıyoruz.

Tarihin akışını değiştirerek çağa damgasını vuran, başarıları ile tüm insanlığın saygısını kazanan Gazi Mustafa Kemal yenilikçi ve ileriyi görebilen özellikleriyle bir çağa damgasını vuran büyük bir komutan, büyük bir devlet adamıdır. Büyük yokluklar içerisinde verilen Kurtuluş Savaşı mücadelesinde tarihe yön vermiş, milleti ile birlikte “ya istiklal ya ölüm” parolası ile hareket ederek, kurtuluş zaferinin kazanılmasında önder olmuştur.

Atatürk, silah arkadaşları ve Türk milleti ile yüzyılımızda, “Olmayacak hiçbir şey yoktur” şeklindeki tarihi gerçeği ispatlayarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yapılanmasında başı çekmiştir. Bilgili, barış yanlısı, hoşgörülü oluşuyla da tüm milletlerin saygı duyduğu örnek bir liderdir.

Atatürk’ün aziz hatırasına sahip çıkarak, kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni her zaman daha da güçlendirerek korumak ve yüceltmek bizlerin asli görev ve sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle 10 Kasım’da, ölümünün 80’nci Yıl dönümünde; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçen tüm şahsiyetleri, vatanı uğrunda canlarını feda etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, şükran, minnetle ve saygıyla anıyoruz.

????????????????????????????????????

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık