Reklam
DOLAR: 32.5 TL
EURO: 34.8 TL

Çanakkale Kepez’de düzenlenen ÇANLILAR ŞÖLENİ etkinliği

1 Mayıs 2023
270 kez görüntülendi

Çanakkale Kepez’de düzenlenen ÇANLILAR ŞÖLENİ etkinliği
Reklam

Çanakkale Kepez’de düzenlenen ÇANLILAR ŞÖLENİ etkinliği

Etkinlik KAHOT ve Etili Seramik Halk Oyunları Topluluğu ‘nun gösterileri ile başladı. Çeşitli yöresel dansların sergilenmesinin ardından Çan Belediye Başkan Vekili Harun Arslan mikrofonu alarak “Çan kelimesinin olduğu her yerdeyiz” diyerek hemşehrilerini selamladı.

Çanlılar şölende buluştu

Çanakkale’ye bağlı Kepez beldesinde Çamlık mevkisinde Çanlılar Derneği organizesinde şölen düzenlendi.

Gerçekleşen şölende katılımcılara meşhur etli Çan pilavı ayran ve tatlı ikram edilirken hem KAHOT hem de Etili Halk Oyunları Topluluğu halk oyunları gösterisi ile resital sundular.

Şölende Çan Belediye Başkan Vekili Harun Arslan ve efsane lakaplı Çan, eski belediye başkanı Ali Sarıbaş da birer konuşma yaparken şölenin sunuculuğunu uzun yıllar Çan’da okul müdürlüğü yapan Çiftlikli Nihat Ertürk yaptı.

Gerçekleşen şölene CHP Çanakkale İl Başkanı Güler Koçer, İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Aslen Çanlı olan DEVA Partisi Çanakkale İl Başkanı Nur Yılmaz Güngören ve Çanlı DEVA Partisi yöneticisi Kerem Özer, Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Vahap Özsüer, Çan Belediye Başkan Vekili Harun Arslan, CHP Çan İlçe Başkanı İsmail Hakkı Sezgin, İYİ Parti Çan İlçe Başkanı Mustafa Kılıç, Gelecek Partisi Çan İlçe Başkanı Ferudun Algan, Çanakkale milletvekili adayları CHP’li İsmet Güneşhan, Yeşim Karadağ, İYİ Partili Rıdvan Uz, Cengiz Yalçın, TİPli Ayfer Göl, Çan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emin Görgün, Çan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Orhan Olgun, Çan Muhtarlar Derneği Başkanı Turgay Şahin, Çan Birlik ve Çan Çevre Derneği katıldı.

Çanlıların büyük ilgi gösterdiği etkinlik, fotoğraf çekimi ile sona ererken etkinliğin geleneksel hale getirilip her sene yapılması temenni edildi.

 


 

FOTO HABER – HÜSEYİN BAŞARAN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık