Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

ÇAN BELEDİYESİ   YENİ ARAÇLAR İLE GÜÇLENDİ.

3 Şubat 2023
182 kez görüntülendi

ÇAN BELEDİYESİ   YENİ ARAÇLAR İLE GÜÇLENDİ.
Reklam

ÇAN BELEDİYESİ   YENİ ARAÇLAR İLE GÜÇLENDİ.

Çan Belediyesi, tamamen kendi bünyesine kattığı resmi plakalı araçlara açılış töreni düzenledi.

Hibe alınan 12 + 1 araç için Atatürk Şehir Meydanı’nda düzenlenen törene ilgi büyük oldu.

Açılış töreni; saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlarken Çan Belediye Başkan Vekili Harun Arslan’ın konuşmasıyla devam etti.

HİZMET ARAÇLARIMIZ HALKIMIZA HAYIRLI OLSUN DİYEN HARUN ARSLAN

Bugün; şehrimize hizmet yolunda büyük bir adım atmanın mutluluğunu, gururunu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz..

Birlikte yürüdüğüm arkadaşlarıma, aileme, dostlarıma ve kıymetli halkıma  sonsuz teşekkür ediyorum.

Bugün bizleri bu gurur tablosunda yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Her zaman , güçlü ÇAN, güçlü yarınlar için çalışmaya devam edeceğiz diyerek.

Uzun doyurucu , bir konuşma yapan, Harun Arslan, göreve geldiği Haziran ayında ilk iş olarak hastane yolunun yapılması için talimat verdiğini ifade ederek, yolun kısa sürede kredi kullanmadan belediyenin öz kaynakları ile bitirildiğini belirtti.

 

Arslan, “Göreve geldiğimizde personellerimizin içeride alacakları vardı, emeklilerimizin geçmişten kalan alacakları vardı, ilk iş olarak bu alacakları temizledik. Şu an hiçbir personelimizin alacağı yok. Ayrıca esnafımız bizim canımız, her şeyimiz ben de bir esnafım. Geldiğimizde esnaflara borçlarımız vardı. Belli bir plan çerçevesinde belediye olarak alacağımızın olduğu tüm esnaflara ödemelerimizi yaptık. Tabii ekonomik anlamda belediyeyi düze çıkarırken sosyal aktiviteleri de ihmal etmedik, etkinliklere devam ettik” dedi. Hibe araçlarla ilgili de  bilgi veren Harun Arslan, “Burada bu araçları tanıttığım için büyük bir onur ve gurur yaşıyorum, mutluluk duyuyorum. Çanakkale Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim. Bir aracı Ülgür Gökhan başkanımız verdi, başka bir aracı İstanbul’dan aldık, başka bir aracı İzmir’den. Çöp kamyonlarının tamamı bu şekilde. ÖZ-TEK firmasından da bir adet traktör aldık. 20 yıl Çan’a hizmet ettiler, artık kendileri ile çalışmayacağımızı söylediğimizde anlayışla karşılayıp, giderken Çan’a hizmet edelim diyerek bir traktör verdiler. ODAŞ Çan 2 Termik Santrali’nden de bir çöp kamyonu aldık. Süpürge araçları ve binek araçların tamamını Çan Belediyesi bünyesinden, öz kaynaklarımızla aldık. Tüm araçlarımız resmi plakalı ve ruhsatlı. Biz oluruz olmayız ama araçlar artık belediyenin. Hizmetlerimiz bununla da sınırlı kalmayacak. Güngören mahallemizde ara sokaklara yol düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda ülkede sorun haline gelen sokak hayvanlarına da çözüm bulduk. Tüm hayvanlar, alınıyor, kısırlaştırılıyor, bakımları yapılıyor. Yakın zamanda rehabilitasyon merkezimiz de açılacak, onunla ilgili de bir tören yapacağız. ” dedi.

 

Hizmet araçlarının bunlarla sınırlı olmadığını duyuran Harun Arslan, “Bundan 3 ay önce Sivas’a CHP’li belediye başkanları çalıştayına gittik. Burada Çanakkale Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e ricada bulundu ve Muğla Belediyesi tarafından bir greyder sözü aldık. Karşılıklı anlaşmalar sonucu Sivas Havalimanı’nda sözünü aldığımız greyderi de hibe olarak belediyemiz bünyesine kattık. Ben greyderin de burada olmasını çok istedim ama yetişmedi yetişmese de greyder de geliyor” ifadelerini kullandı.

 

Geçmişe dair bilgi de veren Arslan, “2017 yılında tıpkı şimdi bizim yaptığımız gibi hizmet araçlarını buraya yığdılar. Helal olsun dedik takdir ettik sonradan bir öğrendik ki, belediyeye çalışan taşeron firma araçlarını yenilemiş. O dönemki yöneticiler, araç filomuzu genişlettik diye halkı kandırıp yalan söylemiş. O araçların plakaları resmi değil, ruhsatları da yoktu. Çan halkı kendini kandıranları da unutmasın” dedi.

Arslan’ın konuşmasının ardından ise araçların alınmasında emeği geçen yatırımcılara plaket takdimi yapıldı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a, Çan 2 Termik Santral adına gelen Kadir Eriç’e, Kale Grubu adına İnsan Kaynakları Direktörü Hüseyin Bayıroğlu’na, ÖZ-TEK firmasına, Dadaşlar Ambalaj firmasına ve İstanbul’dan Merkez Gayrimenkul firmasına teşekkür plaketleri verildi.

Plaket töreninin ardından araçların hayırlı olması için dua edilirken, tüm katılımcılarla birlikte kurdele kesim töreni ve kurban merasimi gerçekleşti.

Gerçekleşen törene; CHP Çanakkale İl Başkanı Güler Koçer ve yönetimi, CHP önceki dönem Çanakkale il başkanı Metin Ümit Ural, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Çan İlçe Başkanı İsmail Hakkı Sezgin, İYİ Parti Çan İlçe Başkan Vekili Cengiz Yalçın, DEVA Partisi Çan İlçe Başkanı Mehmet Öz, Gelecek Partisi Çan İlçe Başkanı Ferudun Algan, STK başkanları, Çan Belediyesi CHP meclis üyeleri ve vatandaşlar  katıldı.

 

 

 

 

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık