Reklam
DOLAR: 18.4 TL
EURO: 18.0 TL

Kaleseramik 65 yıl Kutlama törenleri devam etti.

28 Temmuz 2022
153 kez görüntülendi

Kaleseramik 65 yıl Kutlama törenleri devam etti.
Reklam

 

Kaleseramik 65 yıl Kutlama törenleri devam etti.

Kale 65’inci Yıl Seramik Bayramı Konferans solunda  saat 10.00 başladı.

 

Programda konuşan Bakan Varank ,Kale 65’inci Yıl Seramik Bayramı ve Granit Slab Fabrikası Temel Atma Töreni’nde konuşan Bakan Varank, ‘3 etaplık bir yatırımın ilk aşaması olan bu fabrikaya yaklaşık 550 milyon lira yatırım yapılacak. Devamında gelecek yatırımlarla beraber toplam tutarın 1 milyar liraya ulaşması hedefleniyor. Adından da anlaşılacağı üzere bu tesiste yenilikçi, katma değeri yüksek ve büyük ebatlı granit üretimi yapılacak. Faaliyete geçtiğinde yıllık 1,5 milyon metrekare üretim yapılacak bu fabrikada ilave 70 kişi istihdam edilecek. Çanakkale’ye ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun’ dedi .Granit Slab Fabrikasının temelini attıklarına dikkati çeken Bakan Varank, “3 etaplık bir yatırımın ilk aşaması olan bu fabrikaya yaklaşık 550 milyon lira yatırım yapılacak. Devamında gelecek yatırımlarla beraber toplam tutar 1 milyar liranın üzerine çıkacak. Zeynep Bodur Okyay: “Şevkimizi kaybetmiyor, yeni yatırım fırsatları araştırıyoruz”

 

Kale   grubu Başkanı  Zeynep Bodur Okyay ise  yaptığı konuşmada Kale Grubu’nun DNA’sında sanayicilik kodlanmış bir grup olduğunu dile getiren Zeynep Bodur Okyay, sözlerine şöyle devam etti: “Küresel ve yerel pazardaki tüm zorluklara rağmen yatırım yapma şevkimizi asla kaybetmiyoruz. 2022-2026 döneminde 230 milyon doların üzerinde yatırım yapmayı planlıyoruz. Yatırım odağımızda yurt dışında büyüme, yeni iş alanları, dijital dönüşüm, inovasyon ve sürdürülebilirlik var. Önümüzdeki yıllarda ana faaliyet alanlarımızı destekleyen ve geliştiren katma değeri yüksek iş alanlarına odaklanacağız. Grubumuzun yapı sektöründe malzeme, izolasyon, proje ve uygulama alanlarındaki tecrübesinden güç alarak, çatı ve arazi tipi anahtar teslim güneş enerji sistem tasarımı ve kurulumu faaliyetlerini yürütmek üzere yeni yatırım fırsatlarını araştırıyoruz. Bunun yanı sıra enerji depolama sistemleri, yakıt pilleri ve hidrojen enerjisi gibi önümüzdeki yıllarda yaygınlaşması beklenen ileri enerji çözümlerine yönelik incelemelerimiz de devam ediyor. Köklerden göklere uzanan üretim yolculuğumuzu, güncel gelişmeler ve trendler doğrultusunda faaliyet alanlarımızı çeşitlendirerek sürdüreceğiz.”

 

Granit Slab yatırım hattının temeli atıldı

 

Her 27 Temmuz’da bir yatırımı hayata geçiren ya da bir yatırım müjdesi veren Kale Grubu, 65’inci yılında dayeni bir yatırımın temelini attı. 80×160/160×320 ebatlarda 6 milimetre, 10milimetre ve 20 milimetrelik Mat/Parlak granit üretimi gerçekleştirilecek yeni üretim hattının temeli, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve protokolün katıldığı bir törenle atıldı.  Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, dünya standartlarında en son teknoloji makine ve fırınlarla donatılacak hatta, üretimin yüzde 70’inin ihraç edileceğini ve ilk etapta 70kişiye istihdam sağlanacağını açıkladı.

Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Bakan Varank’a konuşmasının ardından kitap ve özel olarak tasarlanmış seramik hediye etti. Törene; Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Belediye başkanları, eski bakanlar ve milletvekilleri, valiler ve Kale Grubu iş ortakları katıldı.

Program Kaleseramik Fabrikaları Havuzbaşı tesislerinde öğle yemeği son buldu.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık