Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

   15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde bir ve beraber olduk.

16 Temmuz 2022
123 kez görüntülendi

   15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde bir ve beraber olduk.
Reklam

 

15 Temmuz 2016’daki hain girişimi lanetliyor, bu uğurda canlarını veren kahramanlarımızı bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde vatanımız uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi Çan Şehir Mezarlığı’nda dualarla yad ederek başladık.

Ardından  Cuma namazı öncesi Çarşı camide mevlidi şerifi okunarak Çan Müftüsü Mustafa Korkmaz tarafından vatanımız uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi için dua ettirtildi. Aynı zamanda protokol tarafından  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için hazırlanan resim sergisi gezildi.

Akşam programı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde; şehrimizin sokaklarında Mehteran Takımı eşliğinde yürüyüş gerçekleştirildi..

Ardından Menderes parkında   hazırlanan program  saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Kuranı kerim tilaveti ile devam eden program Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal’ın  günün anlamı belirten konuşması akabinde

Gökyüzünde üzerimizden eksilmeyen bayrağımızın gölgesi ve ruhumuzda dalgalanan bağımsızlık ateşi ile şiirler, ilahiler , selamlar  ve  en son Çan Müftüsü Mustafa Korkmaz’ın  duası  ile  Menderes Parkı’nda  program sona erdi.

Burası Çan ekibi olarak Aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık