Reklam
DOLAR: 18.4 TL
EURO: 18.0 TL

TRAKTÖR KAZALARINA KARŞI JANDARMA REFLEKTÖR TAK GÖRÜNÜR OL   PROJESİ DERENTİ KÖYÜNDE YAPILDI

10 Mayıs 2022
129 kez görüntülendi

TRAKTÖR KAZALARINA KARŞI JANDARMA REFLEKTÖR TAK GÖRÜNÜR OL   PROJESİ DERENTİ KÖYÜNDE YAPILDI
Reklam

TRAKTÖR KAZALARINA KARŞI JANDARMA REFLEKTÖR TAK GÖRÜNÜR OL   PROJESİ DERENTİ KÖYÜNDE YAPILDI

Çanakkale bağlantılı Jandarma Komutanlığınca hayata geçirilen “Reflektör Tak Görünür Ol Projesi” traktör sürücülerine   trafik kuralları   bilgi kapsamında, traktör sürücülerine, bilgi verildi.

İl Jandarma Komutanlığınca traktörlerden kaynaklı kazaları en aza indirmek amacıyla yaklaşık yeni bir uygula başlatıldı. Çan Ziraat  Odası ve Şoförler ve Otomobilciler Odası işbirliğiyle başlatılan proje kapsamında Çan  Jandarma Trafik Tim Komutanlığı personeli,  Derenti köyü merkez olmak üzere civar köylerdeki  traktör sürücülerini toplayarak trafik kuralları hakkında bilgi verildi. Bu kapsamda bilgilendirilen yaklaşık 25  traktör sürücüsüne reflektör verildi ve monta edildi.

Jandarma ekipleri, son olarak Derenti köyü  ilkokulu bahçesinde  traktör sürücülerine yönelik trafik kuralları ve trafikte görünür olmanın önemini hatırlatıcı bilgilendirmede bulundu.

Trafik Haftası etkinlikleri çerçevesinde Çan İlçesi Derenti Köyünde Traktör kazalarına karşı vatandaşları bilinçlendirmek ve bilgilendirmek amacıyla Derenti Köyündeki çiftçi ve  diğer köy vatandaşlarımızın traktörlerine reflektörler takıldı. Köydeki vatandaşlara ve çocuklarına tişört, şapka ve kırmızı düdük hediye edildi.

Programa Çan Kaymakamımız Sayın Mustafa Gürdal, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Levent Çalış, Ziraat Odası Başkanı Hasan Şahin,  Çan Taşıyıcılar ve Kamyoncular  Kooperatifi Başkanı  İsmail Bulut , Derenti Köy Muhtarı Ehliman CAN, vatandaşlar ve çocuklar katıldı.

 

DOĞ’RU DİYE BİLDİĞİMİZ YANLIŞLAR VARMIŞ’

Jandarma  Personeli tarafından bilgi verilen çiftçiler   , projeyi hayata geçiren yetkililere teşekkür ederek, “Allah razı olsun. Vatandaş olarak bizi aydınlatıyorsunuz. Doğru bilip de yanlış olan çok şey vardı. Böylece insanlar bilinçleniyor” dedi.   Derenti köy Muhtarı Ehliman Can  uygulamayı son derece yerinde bulduğunu kaydetti. Bölgemizde çitçi sayısı biraz az,  bölgemizde   geçen yıl traktörlerin karıştığı kaza  çok  duymadık. Bu sene  inşallah olmaz bu  buluşmadı eksiklerimiz tamamladık. Çan Kaymakamımıza , Çan Ziraat  Odası ve Şoförler ve Otomobilciler Odası ayrıca Çan  Jandarma Trafik Tim Komutanlığı personeline teşekkür ediyoruz şeklinde konuştu .

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık