Reklam
DOLAR: 9.51 TL
EURO: 11.0 TL

 TARİHİ ÇARDAK GÜREŞLERİ ARDINDAN

31 Ağustos 2021
155 kez görüntülendi

 TARİHİ ÇARDAK GÜREŞLERİ ARDINDAN
output_idobRM.gif

TARİHİ ÇARDAK GÜREŞLERİ ARDINDAN

Yıllardır güneşlere giderim , beni güreşlere alıştıran Nadir Akı ağaya değerli arkadaşım  Çan   belediye eski Güreş Kulübü Başkanı İsmail Tekne ve 1990 yılı Kırkpınar ağası İşadamı Murat Köse  ağabeyim   beni bana güreşleri sevdirdiler.

Bölge güreşlerine devamlı  giderim iyi gözlemciyimdir. Büyük alan çok güreşler, iyi güreş anlamında büyük değildir. Ben tertip düzene bakarım bazı büyük güreşlerde  hiç tertip düzen olmuyor. Ağalar bile sıkılıyor sözü nereye getireceğim ,bu sene    tarihi Çardak güreşleri benden ve seyredenlerden tam puan aldı. Benim gördüğüm foto ve videoda olan büyük kırmızı bayrak kalkmış bazı sporcular daha sıcak oluyor diye sitem edip  bana söylemişti,  önce bu düzelmiş bayrağa sevgimiz sonsuz, saha iyi çim olmuş , sulanmış, Seyhan Arslan ağam ve Çardak Belediye Başkanımız sayın  Metin Semerci beldeyi gezerek, seyirciyi davet ederek  birbirini içten kucaklamaları ,kortej ile saha gelmeleri harikaydı. Güreşler  her zaman olur Ali Gürbüz gelmedi   ise o onun sorudur.55 baş pehlivan 600 yakın pehlivanın buraya toplamak kolay iş  değil .Biz gördüklerimiz yazarız yediklerimizi değil ikramlarda hiç kusur yoktu. Hele  tüm misafirlere  yapılan geceyi her yerde anlatıyorum anlatmaya değerdi .

287’incisi düzenlenen tarihi Çardak Yağlı Güreşlerinde bizleri mükemmel bir şekilde ağırlayan  altın kemere yürüyen Güreş Ağamız Seyhan Arslan beye ve Çardak Belediye Başkanımız  Metin Semerci Beye. Burası Çan ekibi olarak teşekkür ediyorum. Güreşlere  gelen    Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağamız Seyfettin Selim Bey başta olmak üzere tüm Yöre Ağaları  kutluyor. Çan yağlı pehlivan güreşlerin 23 Eylül Çan ilçemizin kurtuluş gününde olacağını müjdeliyorum .

Hüseyin Başaran.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık