Reklam
DOLAR: 7.31 TL
EURO: 8.59 TL

 Çan CHP Gençlik Kolları Başkan Utku Yaz Oldu.

9 Şubat 2020
524 kez görüntülendi

 Çan CHP Gençlik Kolları Başkan Utku Yaz Oldu.

 Çan CHP Gençlik Kolları Başkan Utku Yaz Oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Çan İlçe Örgütü, ilçe başkan ve yönetimi ile kadın kolları birimlerinin ardından gençlik kollarını da belirledi. 9 Şubat Pazar günü Çan Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatif Salonu’nda toplanan gençler, coşkulu bir kongreyle sandık başına gitti. Gerçekleşen kongreye önceki dönem CHP Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Alptuğ Akkoca başkanlık ederken, kongreye katılım ise yoğundu.

Gerçekleşen kongreye CHP Çan İlçe Başkanı Harun Arslan ve yönetimi, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Çanakkale İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili avukat Güneş Pehlivan, CHP’li Çan İl Genel Meclis Üyesi Erdal Güler, CHP Çan Kadın Kolları Başkanı Safiye Titiz, CHPli belediye meclis üyeleri Mehmet Meşe, Mustafa Erdem, Sevcel Arslan, Ramazan Aydın ve İsmail Ünal, CHP İl Gençlik kolları başkan adayları Tunç Bozkurt ve Nahit Eren, önceki dönem CHP Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın, CHP Çan İlçe Gençlik Kolları Başkan Adayı Utku Yaz ve yönetimi, Çan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emin Görgün, Çan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şahin, Çan Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatif Başkanı Davut Tekne, il ve ilçelerden gelen gençlik kolları başkanları ve adayları ile CHPli vatandaşlar katıldı.

Gençlik kolları kongresi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlarken, divan üyelerinin seçilmesiyle devam etti. Divan başkanlığına önceki dönem CHP Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Alptuğ Akkoca seçilirken, CHPli Çan Belediye meclis üyesi Mehmet Meşe başkan yardımcısı, CHP Çan İlçe yönetiminin en genç üyesi Gözde Güler de yazmanlığa seçildi. Divanın belirlenmesinin ardından ise konuşmalara geçildi. İlçe gençlik kolları kongresinde sırasıyla önceki dönem CHP Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Alptuğ Akkoca, CHP Çan İlçe Başkanı Harun Arslan, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, CHP Çanakkale İl Gençlik kolları başkan adayları Nahit Eren ve Tunç Bozkurt ile CHP Çan İlçe Gençlik Kolları Başkan adayı Utku Yaz bir konuşma yaptı.

Kongrede ayrıca önceki yönetimde ilçe başkan yardımcısı olarak görev alan Emrah Yılmaz da bir konuşma gerçekleştirirken konuşmaların ardından oy kullanımına geçildi. Kongrede konuşan ilçe başkanı Harun Arslan parti içi kavgaları ve küskünlükleri bir kenara bırakmak gerektiğini ifade ederek, gençlik kolları ile beraber tüm örgütlenmelerinin tamamlanacağını belirtti. Kongrede konuşan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz de yaptığı konuşmada, parti içi çekişmelerin partiye zarar verdiğini belirterek, kongrelerde seçilen tüm başkanların görev süreleri boyunca başkanları olduğunu ve saygı duymak gerektiğini ifade etti. Başkan adayı Utku Yaz da konuşmasında, partinin gençlerini ayağa kaldırmak ve partiyi de canlandırmak istediklerini ve ekibi ile beraber buna hazır olduklarını belirterek ekibini tanıttı. Başkan adayı Utku Yaz’ın tek aday olarak yarıştığı seçimde aday Yaz’ın ekibinde Buse Babacan, Yiğit Bozkurt, Engin Durgut, Murat Görü, Cansu Erkek, Kerem Öner, Sedat Şengül ve Ulaş Uysal isimleri yer alırken ilçe gençlik kolları seçimi pilav, ayran çikolata ve kolonya ikramının ardından sona erdi.

 

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık