Reklam
DOLAR: 6.75 TL
EURO: 7.56 TL

ÇANAKKALE TB EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

28 Eylül 2019
244 kez görüntülendi

ÇANAKKALE TB  EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

ÇANAKKALE TB

EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Çanakkale Ticaret Borsası’nın Eylül ayı olağan Meclis toplantısı Meclis Başkanı Abdullah Deniz başkanlığında, Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerinin katılımıyla Biga Ticaret Borsası Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Çanakkale Ticaret Borsası’nın (Çanakkale TB ) eylül ayı olağan meclis toplantısında gündemde yer alan maddeler karara bağlandı.

ÇanakkaleTB olarak ihracata yönelik pazar payının artması için çalıştıklarını belirten Meclis Başkan Abdullah Deniz “Çanakkale Ticaret Borsası olarak, ihracat pazarlarındaki payımızın artırılması kapsamında Çanakkale markalarımızın tanıtım çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürmeye devam ediyoruz.
Geçtiğimiz hafta Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından gerçekleştirilen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından açılışını yaptığı “II. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi”nde Çanakkale olarak katılım sağladık. Organizasyonda, ülkemizin coğrafi işaretli ürünleri yer aldı. Bizde Odamız ve Borsamız olarak, Çanakkale Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu, Bayramiç Ziraat Odası, Ezine Peynirciler Derneği, Ezine Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü işbirliğinde Değerli Grup Başkan Vekilimiz Sn.Bülent Turan’ın da teşrifleri ile Çanakkale’mizi, Başkentte en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık.” şeklinde konuştu.

23-27 Ekim 2019 tarihlerinde Ülkemizin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine tüm renkleri ile yöresel zenginliklerini bir arada barındıran, her yıl yükselen bir ivmeyle gelişen YÖREX’e YÖREX 10. Yöresel Ürünler Fuarına Çanakkale Ticaret Borsası olarak üyelerimiz ile birlikte 65 metrekarelik standımız ile katılım sağlayacağız. Firmalarımızdan temsilcilerle ilimizi, firmalarımızı, markalarımızı ve ürünlerimizin tanıtımını en güzel şekilde gerçekleştirme gayretindeyiz. dedi.

Toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, yürüttükleri çalışmalar ve gündeme ilişkin meclis üyelerine bilgilendirmelerde bulundu.

Başkan Üzen ayrıca Çanakkale Ticaret Borsasının Kurucu ortağı olduğu ve Yönetim Kurulunda yer aldığı Çanakkale Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş.’nin olağan Genel Kurul toplantısının gerçekleştirildiğini belirtti.
Çanakkale Teknopark’ın Çanakkale’nin sadece tarım ve turizmde değil Ar-Ge ile birlikte sanayi ve teknoloji alanında da güçlü bir şehir olmasına önemli katkı sağlayacağını ifade eden Başkan Üzen; 2012’de kurulan Çanakkale Teknoparkı’nı 2014’te faaliyete geçtiğini belirterek, bu yerleşkenin yüzde 100 doluluk oranına sahip olduğunu söyledi. Çanakkale Teknopark’ın bugün itibariyle 49 firma, 8 kuluçka ve 6 ön kuluçka girişimcisi ve 286 Ar-Ge personeli ile %100 dolulukla yeni hizmet binasında yer aldığını belirtti.
Başkan Üzen ayrıca Teknopark’ımız Çanakkale’nin ekonomik sıçramasına önemli katkılar sunacak. Üniversite gençliğine, parlak fikri olan girişimcilerimize ve üretmek isteyen herkese kapılarımız açık.” dedi.

Meclis Başkanı Abdullah Deniz son olarak Biga Ticaret Borsasına ÇTB Meclisine yapmış oldukları ev sahipliğinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık