Reklam
DOLAR: 7.65 TL
EURO: 8.98 TL

Çan AK Parti Teşkilatı Menderes Parkında Aşure Dağıttı.

21 Eylül 2019
459 kez görüntülendi

Çan AK Parti Teşkilatı Menderes Parkında Aşure Dağıttı.

Çan AK Parti Teşkilatı Menderes Parkında Aşure Dağıttı.

AK Parti Çan İlçe teşkilatı başta ilçe başkanı Orhan Arslan , Terzialan Belediye Başkanı Tuncay Göymen AK Parti Kadın Kolları Başkanı Birsen Dirlik ,Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Deniz Yılmaz, Menderes Parkı’nda elleriyle  vatandaşlara aşure dağıtımında bulundular

Program öncesi Muharrem ayınız mübarek olsun birlik beraberliğimiz daim olsun,  Aşureniz  Allah kabul etsin şekkinde dua ile aşure kazanları açıldı.

Başkan Orhan Arslan teşkilatım adına bugün güzel bir gün Muharrem ayına kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Aşure pişirip yeme, komşularımıza ve fakirlere dağıtma geleneği bizde çok eski. Bizler bu geleneğimizi yaşatmanın mutluluğunu yaşamakta ve yaşatmaktayız” dedi katılanlara teşekkür ediyorum

Muharrem ayı halk  ile kucaklaşmak, ağızlara bir tat sunmak için her yıl olduğu gibi bu sene de bu geleneği bozmadıklarını kaydederek, “Muharrem ayı herkes için hayırlara vesile olsun. Bizleri birlik ve beraberlikten, güzelliklerden ayırmasın. Bu vesile ile başta Çanlı hemşerilerimiz olmak üzere halkımızın hicri yılını, aşure gününü tebrik ediyoruz” şeklinde konuştu.

Programa Çan  kaymakamı Mustafa Gürdal, Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan Çan Ak Parti İlçe Başkanı Orhan Arslan, İl Genel Meclis Üysi Murat Okan,  AK Parti Kadın Kolları Başkanı Birsen Dirlik, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Deniz Yılmaz,  ,  Çan MHP İlçe Başkanı Fevzi Karakaya, Çan 18 Çan Termik Santralı Müdürü Uğur Akçal, Çan TKİ İşletme Müdürü Hüsnü Erhan Özhan,  Sivil Toplum Örgütü Oda Başkanları , bazı köy muhtarları  ve çok sayıda Çan’lı vatandaş katıldı.

Katılımcıların  masalarına  Çan AK Parti Gençlik Kolları üyeleri tarafından  1500 kişiye aşure ikram edildi.

Program Çan Müftüsü Mustafa  Korkmaz’ın“Muharrem ayı herkes için hayırlara vesile olsun. Bizleri birlik ve beraberlikten, güzelliklerden ayırmasın. Bu vesile ile başta Çanlı hemşerilerimiz olmak üzere halkımızın hicri yılını, aşure gününü tebrik ediyoruz” şeklinde  duasıyla son buldu.

FOTO HABER HÜSEYİN BAŞARAN

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık