Reklam
DOLAR: 7.65 TL
EURO: 8.98 TL

Prof. Dr. Ekrem Okyay 25. Ölüm  Yılında  Biga’da Dualarla Anıldı

8 Eylül 2019
519 kez görüntülendi

Prof. Dr. Ekrem Okyay 25. Ölüm  Yılında  Biga’da Dualarla Anıldı

Prof. Dr. Ekrem Okyay 25. Ölüm  Yılında  Biga’da Dualarla Anıldı

Kale Grubu Şirketleri Kurucusu ve Onursal Başkanı Merhum Dr.Hc. İbrahim Bodur´un dünürü, Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay ve Kale Grubu Teknik ve Kimya Grubu Başkanı Osman Okyay´ın babaları rahmetli Prof. Dr. Ekrem Okyay, ölümünün 25. yılında Biga´da dualarla anıldı.

Çanakkale Kale Seramik Fabrikasının Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Teknik Bölüm Başkanı Osman Okyay’ın babası Prof. Dr. Ekrem Okyay vefatının 25.yılı nedeni ile Biga Tevfik Emin Başarı Camisinde yapılan Mevlidi Şerif Programında Türkiye’nin Tanınmış Hocaları Kazım Bayram, Şahset Özpala, Yunus Balcıoğlu, Bekir Büyükbaş, Alirıza Haliloğlu ,Mehmet Koçyiğit, Abdullah Türkmen Metin Çakar, Mülayim Özmetin ,Amir Ateş, Kadir Konya ve Prof.Dr Nevzat AŞIK tarafından Dualar ile anıldı. Burada Okyay’ın anısına Kuran-ı Kerim Mevlidi Şerif ve İlahiler okundu Dualar edildi.

Rahmetli Okyay´ın anısına Biga Dr. Tevvik Emin Başarı caminde 8 Eylül Pazar öğle namazından önce Türkiye´nin seçkin hafız ve hocaları tarafından Kur´an-ı Kerim tilaveti yapılarak Mevlid-i Şerif okundu.Gül suyu ve mevlit şekeri ikram edildi.

Buradaki Mevlidi Şerif Programına Biga Kaymakamı Mustafa Can, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Rektör Sedat Murat Kale Fabrikalarının CEO su Zeynep Bodur Okyay Kale Seramik Fabrikasının Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Teknik Bölüm Başkanı Osman Okyay, Çanakkale Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Abdullah  Deniz,Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar ,Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Biga Belediye Başkan Vekili Nazım Keskiner ve Sıtkı Keçeci, Eski Bakanlardan Faruk Özak, Ak Parti Meclis ve İl Genel Meclis Üyeleri Ak Parti Biga İlçe Başkanı Ahmet Şahin ve yönetimi MHP İlçe Başkanı Sadettin Saat, CHP İlçe Başkanı Atilla Diren TSO Başkanı Şadan Doğan Borsa Başkanı Mesut Okyay UEDAŞ Müdürü Sami Kösehaliloğlu Kale Seramik Fabrikası Müdürü Süleyman Soysal,İnsan kaynakları Müdürü Nedim Ceylan, ve Kaleseramik Müdürleri ve kalabalık bir halk katıldı.

. Daha sonra yüzlerce davetliye hayır yemeği Biga kapalı Pazar yerinde ikram edildi.

 

FOTO -HABER HÜSEYİN BAŞARAN.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık