Reklam
DOLAR: 6.06 TL
EURO: 6.75 TL

Fazıl Sayın, Çan Belediye Başkanlığı İçin İYİ Partiden Adaylık Başvurusunu Yaptı

28 Kasım 2018
464 kez görüntülendi

Fazıl Sayın, Çan Belediye Başkanlığı İçin İYİ Partiden Adaylık Başvurusunu Yaptı

Fazıl Sayın, Çan Belediye Başkanlığı İçin İYİ Partiden Adaylık Başvurusunu Yaptı

26 Kasım Pazartesi günü memuriyetten istifa eden, Yazar Fazıl Sayın 27 Kasım Salı günü saat 20.00’de Çan İYİ Parti İlçe Teşkilatı’nda muhteşem bir kalabalık önünde adaylık başvurusu yaptı.

İYİ Parti Aday Tanıtım Toplantısı, İYİ Parti Çan İlçe Başkanı Mustafa Kılıç’ın konuşması ile başladı.

Kılıç, konuşmasında :”Burada bu kalabalığı görünce heyecanlanmamak mümkün değil. İyi ve cesur insanların hep bir arada olduğu günler gelecek. Karanlığa aldanmayın yine doğacak yeni günler var, biz iyiler memleketi yönetmeye talibiz. Memleket meselesi olduğunda bizler elimizi değil gövdemizi bile taşımızın altına koyarız. Yıllardır alternatifimiz yok diye diye aynı senaryoları izledik ama bundan sonra var. Meral Akşener’in önderliğinde Atatürk’ün izinde memleketi yönetmeye talibiz. Çan’ı da Çanakkale’yi de Türkiye’yi de iyi belediyecilik ile tanıştıracağız” ifadelerini kullandı.

Daha sonra ise belediye meclis üyeliğine aday adaylığını açıklayan Cahit Akdemir’in başvurusunu kabul eden Kılıç ”Hayırlısı olsun” dedi.

Akdemir’in adaylık başvurusu ardından Fazıl Sayın belediye başkan adaylığına başvuru yaptı.

”Fazıl Başkan” şeklindeki yoğun tezahürat ile uzun süre konuşmasına başlayamayan Fazıl Sayın, tezahüratların ardından yaptığı konuşmada, ”Çan’ı İyi Belediyecilikle tanıştıracağız” dedi.

Fazıl Sayın konuşmasında, ”2001 yılında Zonguldak’tan Çan’a tayin olduktan sonra, gerek eserlerimde gerek sivil toplum çalışmalarımla işlediğim Çan sevgim beni bu kararı almaya sevk etti. Çan’ın, son 10 yılda 68 bin olan toplam nüfusu 48 bine geriledi. Her sene 2000 kişi Çan’dan gitti. Bunun sorumlusu Çan’ı çok iyi yönettiğini Çan’a çağ atlattığını iddia edenlerdir. Vebali de onların olsun. İnşallah belediyeyi aldığımızda Çan, göç veren değil göç alan bir kent haline dönüşecek” dedi.

Belediye meclis üyeliği başvurusu yapan Cahit Akdemir de konuşmasında, ”Fazıl Sayın önderliğinde, İYİ Parti ile birlikte, belediye meclis üyesi aday adayı olarak belediyeyi yönetmeye talibiz, inanıyoruz ve başaracağız” dedi.

Daha sonra ise İYİ Parti’ye yeni katılan üyelere rozet takma töreni düzenlendi. Rozeti takılıp İYİ Parti’de katılanlar arasında en dikkat çekeni ise daha önce Ak Parti’li olan Gülçin Kılıç oldu.

Gülçin Kılıç, ”Ben başka partiden geldim. Burada olduğum için çok mutluyum” dedi.

Gecenin sürprizi ise Doğruyol Partisi’nin meşhur ilçe başkanı, Çan siyasetinin duayen ismi, başarılı siyasetçilerimizden, eski il genel meclis üyesi Celal Önal’ın Fazıl Sayın’ın adaylığına tam destek vermesi oldu.

İYİ Parti Aday Tanıtım Toplantısı’na İYİ Parti Çan İlçe Teşkilatı Kurucu Başkanı Zeki Yılmaz, İYİ Parti Çan İlçe Teşkilatı Başkanı Mustafa Kılıç, Belediye Başkan Aday Adayı Fazıl Sayın, İl Genel ve Belediye Meclis Üyesi Aday Adayları, İYİ Partililer ve vatandaşlardan oluşan 250 kişilik bir grup katıldı.

Toplantı, fotoğraf çekimi ve ikramların ardından son buldu.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık