Reklam
DOLAR: 6.06 TL
EURO: 6.75 TL

Vatandaş talepte, Başkan Kuzu çözümde bulundu

16 Kasım 2018
845 kez görüntülendi

Vatandaş talepte, Başkan Kuzu çözümde bulundu

Vatandaş talepte, Başkan Kuzu çözümde bulundu

Çan’da özellikle kış aylarında sık sık toprak kaymasının yaşandığı ve vatandaşların çamur olmasından şikayetçi olarak talepte bulunduğu bölgede yapılan çalışmayla toprak kaymasının önüne geçilecek.

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, Çan halkından gelen talepleri değerlendirerek çözüm üretmeye devam ediyor.

İlçe merkezine bağlı İstiklal Mahallesi Konak Sokak üzerinde yaşayan vatandaşlar yaşadıkları bölgede özellikle kış aylarında yağan yağışlar neticesinde sık sık toprak kayması olduğunu ve bu yüzden sokak üzerinde aşırı bir çamur kirliliği olduğunu belirterek toprak kayması ve çamur kirliliğinin önlenmesi için Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’dan talepte bulundu.

Başkan Kuzu, vatandaşların talebi doğrultusunda İstiklal Mahallesi Konak Sokak’ta toprak kaymasının önüne geçmek için bir çalışma başlandığını belirterek:“ Bulunduğu konum itibariyle zaman zaman toprak kaymalarının yaşandığı ve yoğun çamurun olduğu Konak Sokak üzerinde toprak kaymasını engellemek için gerekli çalışmalara başladık” dedi.

Genellikle park ve bahçe şehir süslemelerinde sıklıkla kullanılan bir taş türü olan Şev Taşı ile toprak kaymasının önüne geçeceklerini belirten Başkan Kuzu:“ Hemen hemen etrafımıza baktığımız da özellikle yol kenarlarında mutlaka şev taşı görebilirsiniz. Son derece görsel ve göze hitap eden bu taşlar hem yol kenarlarında toprak kaymasını engeller hem de estetik görünüm kazandırır” şeklinde konuştu.

Yapılan çalışma sonunda yaklaşık 300 metrekarelik bir alanda 5 bin adet şev taşı uygulamasının gerçekleştirileceğini belirten Başkan Kuzu:“ Mevsim yağışları başlamadan başladığımız ve sonuna yaklaştığımız çalışmamız sonrasında vatandaşlarımız artık toprak kayması tehlikesinden uzak ve çamur sorunu olmadan bir kış mevsimi geçirecek.” İfadelerini kullandı.

 

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık