Reklam
DOLAR: 32.6 TL
EURO: 34.7 TL

 İLHAN MOBİLYA KUCUSU HASAN İLHAN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI…

19 Şubat 2024
222 kez görüntülendi

 İLHAN MOBİLYA KUCUSU HASAN İLHAN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI…
Reklam

 İLHAN MOBİLYA KUCUSU HASAN İLHAN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI…

1945 doğumlu olan uzun süre rahatsız olan  hayatını kaybeden   çorapsız Hasan İlhan son yolculuğuna  dualarla uğurlandı.

17 Şubat Cumartesi günü hayatını kaybeden  Hasan İlhan için   Evinin   önünde helallik alınarak M .Ali Güder hoca tarafından dua edildi. Omuzlara alınan Cenaze Çarşı caminde M.Ali Barman hocanın helallik alınıp duasının ardından, Çan şehir mezarlığında onlarca hocanın kuranı kerim okumaları, ardından değerli  Emekli İmam Hatip  Lisesi Müdürü Ahmet Kocabaş hoca Hasan İlhan amcanın yaşamından anıları  anlatması ve duası ile toprağa verildi

 

 HASAN İLHAN AMCA  ÇAN VE KÖYLERİNDE   SEVİLEN VE SAYILAN BİRİ İDİ…

Yöremizde çok sevilen sayılan ve danışılan bir kişiliğe sahipti.

Çanı sever Çan  halkı tarafından çok seviliyordu. Çocukla çocuk, büyükle büyük olurdu. Özellikle dini sohbetlerine doyulmazdı. Kimsenin gönlünü kırmazdı.

Çan eşrafı sağlığında olduğu gibi vefatında da Koca Çınar Hasan İlhan amcayı yalnız bırakmadı. Çan çarşı  Cami avlusu  adeta sevenlerini almadı.

O  sorularımı hiçbir zaman geri çevirmezdi. Sorularım karşısında önce biraz düşünür sonra cevap verirdi. İki güzel röportaj yapmış bizde bir şeyler kapmıştık.

Burası Çan  Ekibi olarak Koca Çınar Hasan İlhan Amcaya Allah’tan rahmet, ailesine ve sevdiklerine başsağlığı dilerim. Mekânı Cennet olsun…

 
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık