Reklam
DOLAR: 32.6 TL
EURO: 34.7 TL

A.D.D ÇAN ŞUBE BAŞKANI GÖKAY BULUT 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI YAYINLADI.

2 Kasım 2023
286 kez görüntülendi

A.D.D ÇAN ŞUBE BAŞKANI GÖKAY BULUT 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI YAYINLADI.
Reklam

A.D.D ÇAN ŞUBE BAŞKANI GÖKAY BULUT 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI YAYINLADI.

Büyük Türk milletinin yaşamında seçkin ve anlamlı bir yeri olan ve Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milletimizden alınan güçle kurulan, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıldönümüne, sevinç ve coşku içerisinde ulaşmış bulunuyoruz.

Atatürk Onuncu Yıl Nutku’ nu okurken Cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim gününü en büyük bayram olarak armağan etmiştir. Fakat

Çıkardıkları yönetmelikle alanlarda kutlamaları yasakladılar. Sivil toplum kuruluşlarının ATATÜRK anıtına çelenk koymalarını bile yasakladılar. Ne kadar yasaklarlarsa yasaklasınlar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı büyük bir coşkuyla kutlamaya devam edeceğiz. Bu bağlamda sizlerin hafızalarını biraz tazelemek istiyorum.

Cumhuriyet dönemine ve Cumhuriyetin kurucularına hakaret ettiler,

Türkiye’ye hizmet etmiş ve rahmete kavuşmuş Devlet Büyüklerine “Ayyaş” dediler,

“Ne mutlu Türküm Diyene” yazan levhaları, çevre kirliliği yapıyor diye kaldırıp attılar, yerlerine Öcalan’ın-PKK’nın posterlerini astılar,

Türk Milletinin onuru olan Türk Bayrağını yaktılar,

Türk Devletinin kurucusu Büyük Atatürk’ün büstlerini yıktılar-yaktılar,

Deniz Feneri Davasının üstünü örttüler, milyonlarca Avroyu çaldılar,

Hukuk Devleti” ilkesini yok ettiler, Yargıya kelepçe vurdular,

“Kuvvetler Ayrılığı” ilkesi “bize ters, ayak bağı oluyor” dediler,

“Varlığınızın sebebi” Cumhuriyetin kazanımlarını teker-teker kopardılar, “Bunlar bizim ve gelecek nesillerimizin hayat damarlarıdır, koparmaya kalkanın kafasını koparırım” diyemediniz! Devam ediyorum

Türk Silahlı Kuvvetlerine siyasi davalarla kumpas kurulurken Habur’dan giren teröristlere çadırdan bozma mahkemeler kuran bu iktidar değil mi?

Oslo’da terör örgütüyle gizli pazarlıklar yapan bu iktidar değil mi? Şehit düşen askerlerimizin ve daha nice şehit ve gazilerimizin vebali bu iktidarın boynunadır.

Ülke yangın yerine dönmüşken muhalefet yapılmayacaksa ne zaman yapılacaktır?

Teröre şimdi karşı çıkılmayacaksa ne zaman çıkılacaktır?

Atatürk’e, bayrağa şimdi sahip çıkılmayacaksa ne zaman çıkılacaktır?

Tüm bunları engellemek sizlerin elindedir.

Gelin, hayatınızda bir kez olsun dik durmayı becerin ve aşağıda yapacağım çağrıya kulak verin.

Takdir de sizin, nasıl bir rejimde yaşamak istediğiniz de sizin bileceğiniz bir iş. Yalnız karar verirken çocuklarınıza ve torunlarınıza da sorun. Benden uyarması!

Bu çağrım; herkesedir. Eğer bir kez olsun dik durmazsanız tek Adamın Faşist yönetimini, İslam Devletine gidişi, Türkiye’nin özerklik adı altında bölünmesini, Bölücü başının muhatap alınmasını ve ileride serbest bırakılmasını, Hukuk Devletinin yok edilmesini onaylamış olacaksınız!

Hepsinden daha önemlisi, Atatürk’ün mirasına ihanet etmiş bir anlayışa prim vermiş olacaksınız. Evet sevgili arkadaşlarım,

Söylenecek çok şey var. Ama konuşmayı bir kenara bırakalım, zaman konuşmak zamanı değil birleşmek, birlik olmak ve gücümüzü ortaya koymak zamanıdır. Çünkü, biz Vatanı satıp, bir İngiliz donanmasıyla kaçanların değil, Bandırma Vapuru ile yola çıkıp, Laik Türkiye Cumhuriyetini kuranların torunlarıyız. İstediğiniz kadar uğraşın bu ülkenin evlatlarının kalbinden Atatürk’ü silemezsiniz. İstediğiniz kadar Cumhuriyetle, Laiklikle uğraşın yok edemezsiniz.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ÇAN ŞUBESİ Olarak; Büyük Önderimiz Atatürk’ün eşsiz dehasının eseri olan Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu ve onurunu yaşamanın sevinci içerisinde; Halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutlar, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi, gazilerimizi ve isimsiz kahramanlarımızı saygıyla anıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık