Reklam
DOLAR: 32.6 TL
EURO: 34.7 TL

   A.D.D. Çan Şube Başkanı Gökay Bulut´un 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü Mesajı

9 Kasım 2022
304 kez görüntülendi

   A.D.D. Çan Şube Başkanı Gökay Bulut´un 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü Mesajı
Reklam

   A.D.D. Çan Şube Başkanı Gökay Bulut´un 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü Mesajı

A.D.D. Çan Şube Başkanı Gökay Bulut´un 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü Mesajı

“Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir” diyen ve arkasında yas değil, şanlı bir destan, genç ve çağdaş bir Cumhuriyet bırakan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün insanlığın değişmez kanunu ölümünün ardından geçen 84 yıl ,Cumhuriyet sevdalıları için onun bayrağını daha ilerilere taşımak ile geçti. Cumhuriyet´in evlatlarına bıraktığı büyük mirasın sahipçileri olarak 10 Kasım gününde, O´nu kaybetmenin hüznünü yaşarken bir kez daha O´na ve emanetine olan güvenimizi tazeliyor ve bu güveni hiç aklımızdan çıkarmadan ülkemiz için canla başla çalışıyoruz. Aklın ve bilimin rehberliğini kabul etmiş manevi mirasçıları olarak bizler, ülkemizin bugün içinde bulunduğu durumdan hızla çıkarak, Atatürk´ün gösterdiği yolda devam etmesi için doğruluktan, adaletten, demokrasiden ve eşitlikten vazgeçmeden yürüyeceğimize bir kez daha söz veriyoruz.

“Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerini inkâr edenler ve beni yerenler çıkabilir. Hatta bunlar, benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidirler ki bu fikirler, Hint´ten, Mısır´dan döner dolaşır gene gelir, verimli neticeleri kalpleri doldurur.”

diyen ATA´ mıza kendisini unutmadığımızı ve ektiği tohumların her şeye rağmen her sabah yeniden yeşerdiğini, minicik ve gencecik kalplerin Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk sevgisi ile çarptığını söylemek en büyük mutluluğumuzdur.

Büyük Atatürk, Cumhuriyetin 99. Yılını kutlayan ve arka arkaya büyük acılar yaşayan ülkemizde seni çok özleyen bizler seni rahmet ve şükran duygularıyla anıyor, hatıran önünde saygı ve minnetle eğiliyoruz. Büyük eserin, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacaktır.

 

Aziz Atam; Seni sevmek “MİLLİ İBADETTİR.” Ne Senden Vazgeçeceğiz, Ne Eserlerinden…

 

GÖKAY BULUT

A.D.D DERNEĞİ ÇAN ŞUBE BAŞKANI

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık