Reklam
DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.3 TL

Çan A.D.D Şube başkanı Gökay Bulut’un 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı   Mesajı

18 Mayıs 2022
123 kez görüntülendi

Çan A.D.D Şube başkanı Gökay Bulut’un 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı   Mesajı
Reklam

Çan A.D.D Şube başkanı Gökay Bulut’un 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı   Mesajı

Dağ başını duman almış, gümüş dere durmaz akar, Güneş ufuktan şimdi doğar, yürüyelim arkadaşlar.’ Uzun ve zahmetli yürüyüş 19 Mayıs 1919 günü Samsun’dan başladı, Erzurum, Sivas, Ankara, Sakarya, Afyon ve 9 Eylül’de İzmir’de sona erdi. Bu uzun yürüyüşün başarı ile sona ermesinde etken ne idi?

Lider ve inanç… Nasıl bir inanç? Milleti, gene milletin azim ve iradesi kurtaracaktır.’ inancı. Üzerinde güneş batmayan ülkeye, emperyalizme bu inançla diz çöktürüldü. Sevr yırtıldı, Lozan kabul edildi. Ne diyordu Atatürk ;

‘ Dünyada her şey için, uygarlık için, yaşam için, başarı için en gerçek yol gösterici bilimdir, fendir. Bilim ve fennin dışında yol gösterici aramak aymazlıktır, cahilliktir.’

Aklın ve bilimin önderliğinde aydınlanmanın önü açıldı, çağdaşlaşma hedef gösterildi.

Dünya uygarlığı içinde çağdaş bir toplum yaratma projesiyle 103 yıl önce çıkılan yolun bugün geldiği duruma bakınız.

Atatürk; ‘Ne mutlu Türküm diyene…’

‘Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran halka Türk milleti denir.’ diyerek ümmeti millet yapmak istemişti. Bugün ise etnik kökenler kaşınarak toplum ayrıştırılmaya çalışılıyor.

  1. Kemal Samsun’a ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karekterimdir.’ anlayışı ile çıkmış ve emperyalizmi bu düşünce içinde dize getirmişti Evet yıl 2022 Mayıs’ın 19’u, nerede beslenip, nerede yeşerip, hangi yollarla ülkenin kaderine hakim olduklarını bir türlü kavrayamadığımız birileri, en çok Atatürk’ten, O’nun düşüncelerinden, O’nun ilkelerinden korkuyor ve KEMALİZM’e ait ne varsa ortadan kaldırmaya çalışıyorlar.

Bu defa hedefte şanlı tarihimizin kilometre taşları olan milli birliğimizi, milli bütünlüğümüzü simgeleyen bayramlarımız var.

Şurası unutulmasın iktidarlar gelip geçicidir devlet devamlıdır. Oy çokluğuna dayanarak bir süre daha ayakta kalınabilir, ama ATATÜRK sevgisini bu milletten kimse silemez.

19 Mayıs’ı bütün kalbimizle yaşatıyor ve kutluyoruz.

Gökay BULUT

Atatürkçü Düşünce Derneği

Çan Şube Başkanı

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık