Reklam
DOLAR: 7.82 TL
EURO: 9.32 TL

ÇAN ZİRAAT ODASINDAN ÜRETİCİYE TOHUM İMKANI

3 Kasım 2020
78 kez görüntülendi

ÇAN ZİRAAT ODASINDAN ÜRETİCİYE TOHUM İMKANI

ÇAN ZİRAAT ODASINDAN ÜRETİCİYE TOHUM İMKANI
Çan Ziraat Odası uygun fiyat buğday, arpa, yulaf, ve tritikale tohumlarını üreticimizin istediği yere teslim etmeye devam ediyor.
Ekim dönemi nedeniyle her yıl olduğu gibi bu yılda Çan Ziraat odası üreticilerimize bölge iklim koşullarına uygun sertifikalı buğday, arpa, yulaf ,tritikale ve yem bitkileri tohumlarını üreticilerimize dağıtmaya devam ediyor.
Konuyla ilgili bilgi veren Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şahin üretici he geçen gün artan maliyetler altında zorluk çektiği, yükselen tohum, mazot, gübre ve ilaç fiyatları ile maliyetlerinin yükseldiği için ekimde zorluk çektiğini görüyoruz. Ziraat odası olarak bizden uygun fiyata, uygun ödeme koşullarında bir nebzede olsa destek olmak için anlaştığımız tohum şirketlerinden sertifikalı buğday, arpa, yulaf, tritikale tohumunu getiriyoruz. Bu tohumlar bölgemiz koşullarında en yüksek verim alınan ürünler, geçen sene Ekim sezonunda 170 ton tohum dağıttığımızı bu sene bu zamana kadar üreticilerimize dağıttığımız tohum miktarının 200 tonu geçtiğini ve talep halinde tohum dağıtımlarımıza devam ediyoruz.
Ülkemizin kalkınmasında da önemli katma değer sağlayan çiftçilerimize oda olarak desteğimiz sürecek. Biz her zaman üyelerimizin ve üreticilerimizin yanındayız. Gereken her türlü desteği ve yardımı yapmaya hazırız.

 


Çan Ziraat Odası Başkanı
Hasan Şahin.

 

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık