Reklam
DOLAR: 7.68 TL
EURO: 8.98 TL

CHP Çan Teşkilatı Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97. Kuruluş yıldönümü  kutlandı.

9 Eylül 2020
65 kez görüntülendi

CHP Çan Teşkilatı Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97. Kuruluş yıldönümü  kutlandı.

 

 

CHP Çan Teşkilatı Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97. Kuruluş yıldönümü  kutlandı.

CHP Çan Teşkilatı Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97. Kuruluş yıldönümü Kurtuluşun ve Kuruluşun Partisi Ata’mızın emaneti Cumhuriyet Halk Partimiz 97 yaşında . Kutlu olsun dediler.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97. Kuruluş yıldönümünde CHP Çan İlçe başkanlığı tarafından Atatürk Şehir Meydanında tören düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende CHP Çan İlçe Başkanı Harun Aslan tarafından Atatürk anıtına çelenk bırakıldı. Akabinde Çan İlçe Başkanı Harun Aslan günün anlam ve önemini belirten kısa bir konuşma yaptı. Aslan, ‘’ Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım, Temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresinde attığımız 9 Eylül 1923’te kurduğumuz Cumhuriyet Halk Partisinin bugünkü mirasçıları olarak huzurundayız. Yegâne amacımız sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye inşa etmektir. İlke ve devrimlerimiz ile II. Yüzyıla çağrı beyannamemizin ışığında, kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz. Mücadelemiz ‘Hakimiyet kayıtsız şartsız milletimizin olana dek’ sürecektir. Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu devriminin mirasçıları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesi ile yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz’’ dedi. Törene Çan Belediye Başkan vekili Nursevim Türer, CHP Çan Belediye Meclis üyeleri, CHP yönetim kurulu üyeleri ve vatandaşlar katıldı

.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık