Reklam
DOLAR: 7.65 TL
EURO: 8.98 TL

Camiler ve Din Görevlileri Haftası  Başladı.

3 Ekim 2019
245 kez görüntülendi

Camiler ve Din Görevlileri Haftası  Başladı.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası  Başladı.

Çan İlçe Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tertip edilen Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle düzenlediği programlar kapsamında bugün Çan Esnaf ve Kefalet Odası’nda seminer düzenledi.

Seminer programı, saat 10.30’da İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlarken Yeni Camii imamı Muhammed Sevgili tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Daha sonra ise Çan İlçe Müftüsü Mustafa Korkmaz tarafından Camiler ve Din Görevlileri haftası konusunda katılımcılara bilgilendirme yapıldı.

Yapılan bilgilendirmenin ardından seminere geçildi. Yenice İlçe Müftüsü Derviş Orhan’ın konuşmacı olduğu seminerde din görevlileri ve camiler anlatılırken, Kuran ayetleriyle de bilgilendirmeler yapıldı.

Seminer programı yapılan duanın ardından sona erdi.

Seminer programına AK Parti Çan İlçe Başkanı Orhan Arslan, Çan İlçe Müftüsü Mustafa Korkmaz, Çan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Çan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şahin, Çan’da görev yapan din adamları, bazı muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Programın ardından programa katılanlara Cami ve Hayat isimli kitap hediye edilirken kek, meyve suyu ve çikolata ikramlarında da bulunuldu.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık