Reklam
DOLAR: 20.9 TL
EURO: 22.5 TL

Menderes parkı mitingleri.

13 Mayıs 2023
32 kez görüntülendi

Menderes parkı mitingleri.
Reklam

Menderes parkı mitingleri.

Millet İttifakı’nın bileşenleri CHP, DEVA, Demokrat ve Gelecek Partisi Menderes Parkı’nda miting gerçekleştirdi. Gerçekleşen mitinge Millet İttifakı’nın diğer ortağı İYİ Parti de destek verdi.
Miting saat 11.30’da Menderes Parkı’nda başladı. Gerçekleşen mitinge Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Çan Belediye Başkan Vekili Harun Arslan, CHP Çanakkale İl Başkanı Güler Koçer, DEVA Çanakkale İl Başkanı Nur Yılmaz Güngören, Gelecek Çanakkale İl Başkanı Vahap Özsüer, CHP Çan İlçe yönetimi, İYİ Parti Çan İlçe yönetimi, DEVA Partisi Çan İlçe Başkanı Mehmet Öz, Gelecek Partisi Çan İlçe Başkanı Ferudun Algan, Demokrat Partisi Çan İlçe Başkanı Ertan Öztürk, CHP Çanakkale milletvekili adayları, Çan Belediyesi CHP meclis üyeleri, önceki dönem CHP ilçe başkanları ve CHP’liler katıldı.

 

Yeşim Karadağ kadın milletvekili adayı olarak kadınlara seslendi.

CHP’nin Menderes Parkı’nda gerçekleştirdiği mitingte konuşan CHP Çanakkale milletvekili adayı Yeşim Karadağ kadın milletvekili adayı olarak kadınlara seslendi.

Karadağ, yaptığı açıklamada “Kadın kardeşlerim. Cumhuriyet’in ilk yüzyılında bize kıymet verilmedi. Üstelik 1934 yılında ilk kez bizde Medeni Kanun çıktı, Atatürk devrime kadınlardan başladı kadınlara seçme ve seçilme hakkı verdi ama bu iktidar kadınları yok sayıyor. Bu iktidar kadın düşmanları ile ittifak yapıyor” dedi.

Çan Belediye Başkan Vekili Harun Arslan, “TÜRK LİRASI İTİBARSIZLAŞTIRILDI”
CHP’nin Menderes Parkı’nda gerçekleştirdiği mitingte konuşan Çan Belediye Başkan Vekili Harun Arslan, Türk lirasının 21 yıllık AKP iktidarında geldiği durumu özetledi.
Arslan, “Bizim buralarda meşhurdur. Cemiyetlerde, düğünlerde çiftetelli oynarken cabo basılır. Eskiden kuyumcuya giderdik dolar alırdık düğünlerde atmak üzere. 5 liramız en küçük kağıt paramız 5 liraydı, 1 dolar ise 2 lira 2,5 lira falandı. Biz kendi paramız yerine dolar basmayı tercih ederdik. Bizim 5 liramız hala 5 lira ama 1 dolar 20 lira oldu. Düğünlerde dolar basma adetimiz de kendi kendine yok oldu. İşte bu iktidarın ülkeyi getirdiği durumu en iyi özetleyecek şeylerden birisi budur. Türk lirası itibarsızlaştırıldı” dedi.

 

milletvekili adayı olan Cengiz  Yalçın“HASTANE VAR DOKTOR YOK, YOL YOK”
Çanakkale’nin Çan’dan milletvekili adayı olan Cengiz Yalçın, İYİ Parti’nin Çan mitinginde konuştu.
Yalçın, “Partilerin listelerine bakın bir tane Çanlı var mı? Biz çıkınca herkes Çanlı oldu. Biri Çan sevdalısı, biri Çan’a aşık, biri Çan damadı. Ben sizin öz evladınızım. Burada doğdum, burada doydum, seçilemezsem yine buradayım dükkanımı açacağım ama seçilirsem de sizin Ankara’daki sesiniz, eliniz, ayağınız olacağım. Herkes çok Çanlı ama Çan’a bakıyorsun sahipsiz. Okulları yıkılmış, hastanesi sağlık ocağına döndürülmüş doktoru yok, Çanakkale Çan yolu bozuk, köy yolları bozuk. Çan’ı tekrar ayağa kaldırmak için desteğinizi bekliyorum” dedi.
İYİ PARTİ’DEN COŞKULU MİTİNG
İYİ Parti Çan İlçe Teşkilatı, Menderes Parkı’nda son mitingini gerçekleştirdi.
Coşku dolu mitingte mitingin sunucusu Samet Toy da sunumu ile dikkat çekti. Miting, İYİ kadınların eğlencesi ile başlarken saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.
Gerçekleşen mitinge Millet İttifakı’nın diğer bileşeni olan partiler de katıldı.
Gerçekleşen mitingte İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Çan Belediye Başkan Vekili Harun Arslan, İYİ Parti Çanakkale milletvekili adayları Rıdvan Uz ve Cengiz Yalçın, CHP Çan İlçe Başkanı İsmail Hakkı Sezgin, DEVA Partisi Çan İlçe Başkanı Mehmet Öz, Gelecek Partisi Çan İlçe Başkanı Ferudun Algan, Çan Belediyesi CHP meclis üyeleri ve İYİ Partili vatandaşlar katıldı.
SEÇİMLER HEKESİN GÖNLÜNE GÖRE OLSUN.
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık