Reklam
DOLAR: 20.8 TL
EURO: 22.2 TL

     MEVLANA CAMİ ÇOK AMAÇLI TOPLANTI SALONU DUALARLA AÇILDI.

13 Mayıs 2023
29 kez görüntülendi

      MEVLANA CAMİ ÇOK AMAÇLI TOPLANTI SALONU DUALARLA AÇILDI.
Reklam

 

    

MEVLANA CAMİ ÇOK AMAÇLI TOPLANTI SALONU DUALARLA AÇILDI.

İstiklal   Mahallesinde hayırseverlerin desteği ile yapımı tamamlanan  Mevlana Camii ve Kur’an Kursu ve çok amaçlı toplantı solonu  için “Açılış Töreni” düzenlendi.

Çan    Belediye Başkan Vekili   Harun Arslan, CHP Çan İlçe Başkanı İsmail Hakkı Sezgin, Çan Müftüsü Mustafa Ekin ,  Çan TKİ   İşletme müdürü  Fatih Sarıca  , hayırseverler ve vatandaşlar katıldı.

Kur’anı Kerim Tilaveti ile başlayan  Cuma            namazı ile  devam eden  program sonrası törende konuşan İlçe Müftüsü  Mustafa Ekin, 2016 yılında hizmete açılan  ,   dolayısıyla camimizin  ilave hizmet yeri yapılmış , seçilmesi çok manidar olmuştur. Çanımızda  nüfusuna oranla    gerekli Cami  var.. Bu da Çan halkının camilere, mabetlere hayır ve hasenata ne kadar önem verdiğini gösteriyor.   Tezyinatı ile ve Kur’an Kursları ile çok güzel bir eser olmuştur. Bu vesile ile bu eserin yapımında emeği geçen Başta Başkan Ahmet Koç, Dernek yönetimine  herkese ve hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Ardından yapılan dua ile Mevlana ve Kur’an Kursu  çok amaçlı toplantı hizmete açıldı. Program , protokol ,hayırseverlere  , vatandaşa pilav ikramı  ve hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

FOTO – HABER    – HÜSEYİN BAŞARAN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık