Reklam
DOLAR: 7.18 TL
EURO: 8.51 TL

MHP ÇAN’dan Ayasofya Çıkarması

14 Temmuz 2020
672 kez görüntülendi

MHP ÇAN’dan Ayasofya Çıkarması

MHP Çan İlçe Başkanı Sn. Fevzi KARAKAYA, 24 Temmuz 2020 Cuma günü İlçe Yönetim Kurulu Üyelerini Aileleri ile birlikte Ayasofya Camii’ne götürüyor.

 

“Milliyetçi Hareket Partisi bitti” denilen dönemde Çan’da Sancağı yere düşürmeyen, “Ben buradayım, tek başımada kalsam bu davayı savunurum, bu Sancağı yere düşürmem, Liderimi bırakmam” diyerek göreve seçildiği 24 Nisan 2017 tarihinden itibaren Milliyetçi Hareket Partisi’ne Çan’da ayrı bir ivme ve sevgi kazandıran MHP Çan İlçe Başkanı Sn. Fevzi KARAKAYA, 24 Temmuz 2020 Cuma günü İlçe Yönetim Kurulu Üyelerini Aileleri ile birlikte Ayasofya Camii’ne götürüyor.

 

Haksızlığın, yandaşlığın, pazarlığın ve hainliğin karşısında Elif gibi dimdik duran, her zaman Davasının ve Liderinin emrinde olan Sn. Başkan Fevzi KARAKAYA 24 Temmuz 2020 Cuma günkü “Ayasofya’da 86 yıl sonra ilk Cuma” adlı programlarının plan ve düzeni için 14 Temmuz 2020 Salı (bu akşam)  MHP Çan İlçe Teşkilatı Binasında Yönetim Kurulu Toplantısı düzenledi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Çan İlçe Başkanı Sn. Fevzi KARAKAYA Başkanlığında gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısında Fevzi KARAKAYA şu ifadelere yer verdi:

 

“Sayın Milliyetçi Hareket Partisi Çan İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Arkadaşlarım, öncelikle Yönetim Kurulu Toplantımıza hepiniz hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz.

Genel Başkanımız, Liderimiz Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ Beyefendinin nacizane ifadesiyle: Ayasofya’dan çan sesi değil, Ezan Sesi yükselecektir. Bizans’ı ihya peşinde koşan ahmaklar boşa kürek çekmektedir. Zulmün perdesi 567 yıl önce kapanmıştır. Ayasofya, Müslüman Türk Milletinin Fetih Camisidir. Bu hakikat değişmeyecektir.

Ben de 24 Temmuz 2020 Cuma günü Cuma Namazına müteakiben ibadete açılacak olan Ayasofya’da Cuma Namazında beraber saf tutmak üzere siz değerli Yönetim Kurulu Üyelerimi Aileleriniz ile birlikte Ayasofya Camii’ne götürüyorum.

Gelin hep birlikte 24 Temmuz 2020 Cuma günü Sabah Namazımızı Eyüp Sultan Camii’nde, Cuma Namazımızı Ayasofya Camii’nde, İkindi Namazımızı Sultan Ahmet Camii’nde kılalım.

Hayattaki herşey Yüce Allah’ın biz kullarına armağanıdır. Gelin Ayasofya’nın tekrar ibadete açılmasına bizzat Ayasofya Camii’de Cuma Namazımızı kılarak şükredelim.”

 

Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından duygusal, sevinçli ve memnun edici bir şekilde onaylanan fikir ve programa binayen 23 Temmuz 2020 Perşembe Saat: 22.30’da (gece) MHP Çan İlçe Teşkilatı önünden yola çıkılmasının kararlaştırılmasıyla Yönetim Kurulu Toplantısı tamamlandı.

 

Ülkücülüğü hem ruhen, hem bedenen, hem de fiilen layıkıyla yaşayan ve herkese örnek olan Sayın Başkan Fevzi KARAKAYA’yı bizlerde böylesine güzel bir programa öncülük ve organize ettiği için tebrik ediyoruz…

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık