Reklam
DOLAR: 5.66 TL
EURO: 6.40 TL

Terzialan Beldesinde “Çiftçi Aileleri Eğitimi ve Bilgi Yarışması”

21 Ekim 2018
476 kez görüntülendi

Terzialan Beldesinde “Çiftçi Aileleri Eğitimi ve Bilgi Yarışması”

Terzialan Beldesinde “Çiftçi Aileleri Eğitimi ve Bilgi Yarışması”

Çanakkale Ziraat Odası ve Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından “ÇİFTÇİ AİLELERİ EĞİTİMİ VE BİLGİ YARIŞMASI” projesi Cumartesi akşamı Çana bağlı bağlı Terzialan beldesinde başladı.
Program saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı, ardından Terzialan Belediyesi Başkanı Tuncay Göymen katılımcılara hoş geldiniz diyerek bu sene burada sel felaketi yaşadık zararlarımız var bunları telefi edeceğiz. Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlerine teşekkür ediyoruz şeklinde konuştu. Ardından tarım, sebze ve hayvancılık konusunda eğitici slayt gösterileri yapıldı.

Terzialan beldesi düğün salonunda düzenlenen “Çiftçi Aileleri Eğitimi ve Bilgi Yarışması”porgramına
Çanakkale Ak Parti milletvekili Jülide İskenderoğlu, Terzialan belde başkanı Tuncay Göymen , Ak parti ilçe başkan yardımcısı Orhan Arslan, CHP ilçe başkanı Ümran Aydın, MHP ilçe Başkanı Fevzi Karakaya, İyi parti ilçe başkanı Mustafa Kılıç , il genel meclis üyeleri, sivil toplum oda başkanları, bazı köy muhtarları , Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem Karadağ, Çan Ziraat ve Tarım ilçe  Müdürü Belma Türe ,Çan ve Çanakkale Ziraat Odası Ziraat Mühendisleri ve personelleri katıldı.

Daha sonra formatı anlatıldı yarışma öncesinde konuşan Çanakkale il Tarım Müdürü Erdem Karadağ bizler bahar ayında gelen afeti biliyoruz onun için buradayız elimizden geldiğince yardım edeceğiz, ama öncelikle ziraat sigortasınızı yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Terzialan , Süle köy Çakılköy, Karakoca, Hurma bu sel felaketinde zarar gördü acılarınız azaltmak için buradayız , tohum , sebze ve fide destekleri yapacağız Trinova-sütotu yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması projesini başlattıklarını söyledi. Öte yandan Trinova, verim ve protein oranının yüksekliğiyle hayvan başına süt ve besi veriminin artırılması açısından başarılı bir yem bitkisi olduğuna ve bu sayede kırsal kesimde yaşanılan büyükbaş hayvancılıktaki gerilemenin de önüne geçilmesi amaçlandığına dikkat çekildi,faydalı bir program alacak diyerek

“Değerli Çanlılar çiftçiler Terzialan halkı, öncelikle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bizim çok önemsediğimiz ve size çok faydalı olabileceğini düşündüğümüz bir proje. Tarım her gün değişiyor, her gün gelişiyor. Bu değişikliklerden ve gelişmelerden bizim üreticimizin her daim haberdar olması bizim için ve Bakanlığımız için çok önemli. Daha eğitimli daha bilinçli üreticiler yetiştirmek Bakanlığımızın bir politikası. Bizim de bu projeye sahip çıkıp bu gelişmeleri takip etmemiz gerekiyor. Bu takip de yarışmalarla ve eğitim programlarıyla olacak.
Bizim çok önemsediğimiz bir proje, sizler de bu projeye sahip çıkarsınız ve ortaya güzel başarılı bir iş çıkar. Ben bu projeyi geliştiren İl Müdürlüğümüze huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bizi burada ağırladığınız için çok teşekkür ediyorum şeklinde konuştu.
Çanakkale AK parti milletvekili Jülide İskenderoğlu Belediye başkanı Tuncay Göymeni hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek konuşmasına başladı. Afet yaralarınızı sarmaya geldik il tarım ve orman personeline teşekkür ediyoruz, sizin taleplerimizi başkan vekili Bülent Turan ile birlikte Ankara’da değerlemiyoruz, Ankara’dan isteklerinize cevap veriyoruz , Türkiye’de ne varsa Terzialanda olacak şeklinde konuştu.
Program sonunda yarışmada derece edenlere hediye çocuklara oyuncak verildi. en son çiftçilere buğday tohumlukları dağıtıldı ve pilav, yoğurt ,tatlı ikramında bulunuldu.

 

 

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık