Reklam
DOLAR: 32.5 TL
EURO: 34.8 TL

Çan’da Kent Konseyi Kuruldu

8 Haziran 2024
183 kez görüntülendi

Çan’da Kent Konseyi Kuruldu
Reklam

Çan’da Kent Konseyi Kuruldu

Çan ilçesinde uzun zamandır beklenen Kent Konseyi nihayet kuruldu. Başka şehirlerde ve ilçelerde başarılı örnekleri bulunan bu konseyin, Çan’da da aktif olarak çalışması bekleniyor. Daha önceki dönemlerde kurulan ancak faaliyete geçirilemeyen konsey, bu kez Çan Belediye Başkanı Harun Arslan’ın çabalarıyla hayata geçirildi. Ekonomi bilgisi ve tecrübesiyle tanınan Turan Demir, başkan seçildi. Çan halkı, konseyin çalışmalarını merakla bekliyor. Hayırlı olsun Çan

Çan Belediye Başkanı Harun Arslan’ın Konuşması: Kent Konseyi’nin Önemi

Çan Belediye Başkanı Harun Arslan, Çan Kent Konseyi’nin kurulmasının arkasındaki motivasyonları ve belediye olarak aldıkları kararların sebeplerini kamuoyuyla paylaştı. 31.000 nüfuslu ilçede, ortak akıl ve şeffaflıkla hareket ettiklerini vurguladı. Alınan krediler ve satılan arsalar hakkında halkı bilgilendirmek istediklerini belirtti. Konseyin, sürdürülebilir kalkınma ve hesap verebilirlik ilkelerini benimseyerek şehir için değer yaratacağını ifade etti. İki adaylı demokratik seçimde Turhan Demir’in başkan seçildiğini duyurdu.

 

“Ortak aklın ve ‘biz’ diyebilmenin verdiği inançla şehrimize değer katmak tek gayemizdir. Bu anlayışla kent yaşamını geliştiren, vizyon sunan ve hemşehrilik bilincini sağlayan Kent Konseyi’nin kurulması adına çok büyük uğraşlar sağladık. Sürdürülebilir kalkınma, duyarlı bir birey, hesap sorma ve hesap verme ilkelerini içinde barındıran bu anlayışla; Çanımız için önemli bir adım atmanın mutluluğunu yaşarken, Demokratik unsurları yansıtan iki adaylı seçimde; şehrimize katkı sunmak adına yarışan iki kıymetli dostumuz: Behre Başar ve Turhan Demir’e teşekkürlerimi sunuyorum. Kent Konseyi Başkanı seçilen Turhan Demir ve yürütme kuruluna sonsuz başarılar diliyorum.”

Biga Kent Konseyi Başkanımız Metin Tatlı ve yürütme kurulu üyeleri Kent konseyine katılarak Başkan Metin  Tatlı duygu ve düşünleri ve tecrübelerini anlatarak ben demeyin biz dedik mi her şey çözülür şeklinde konuşarak hayırlı olsun dedi.

Toplantıya  Çan Belediye Başkanı Harun Arslan, CHP İlçe başkanı İlhan Demiral,    İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Erol, STK    Başkanları, Çan ilçe Sağlık Müdürü Nilay Baran, Çan   İlçe Tarım ve Orman Müdürü  Belma Türe   ve  Muhtarlar Derneği Başkanı Turgay Şahin, Mahalle Muhtarları , Biga  Kent Konseyi Başkanımız Metin Tatlı ve yürütme kurulu üyeleri , spor ve dernek yöneticileri katıldı.

BAŞKAN  TURAN DEMİR

 

  KENT KONSEY  KONSEYİ ADAY LİSTESİ

Asil  ÜYELER Davut Tekne, Hasan Şahin İsmail Bulut,  Burhan Ayvaz , Fatih Karaca,  Mustafa Erdem, Serpil Özdemir, Caner Durgun, Mustafa Yılmaz, Turgay Şahin, Ufuk Çap

  YEDEK ÜYELER  Mustafa Dönmez , Ahmet Hacıhamzaoğlu, Tuncay Pulluk

 

   

 

FOTO- HABER – HÜSEYİN BAŞARAN.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık