Reklam
DOLAR: 32.5 TL
EURO: 34.8 TL

Çan İlçesinde 4-6 Yaş Kur’an Kursları İçin Yılsonu Etkinliği Düzenlendi

29 Mayıs 2024
51 kez görüntülendi

Çan İlçesinde 4-6 Yaş Kur’an Kursları İçin Yılsonu Etkinliği Düzenlendi
Reklam

 

Çan İlçesinde 4-6 Yaş Kur’an Kursları İçin Yılsonu Etkinliği Düzenlendi

Çan ilçesinde 4-6 yaş Kur’an kursları için düzenlenen yılsonu etkinliği 28 Mayıs Salı günü,  Çan Belediyesi İsmet İnönü Parkı’ndaki amfi tiyatroda gerçekleştirildi. Etkinliğe İlçe Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu, Terzialan Belediye Başkanı Tuncay Göymen ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Fuat Kılıçarslan, İl müftü yardımcısı Mehmet Ali Bal, İlçe Müftüsü Mustafa Ekin, Çan AK Parti İlçe Başkanı Sadi Yağlı, Çan MHP İlçe Başkanı Barış Aksoy, İlçe Sağlık Müdürü Nilay Madan, Belediye meclis üyeleri, Kur’an kursu hocaları, diğer yetkililer, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı.

Program, minik kurs öğrencilerinin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Açılış konuşmasını yapan Çan İlçe Müftüsü Mustafa Ekin, ülke genelinde 4-6 yaş Kur’an kurslarında öğrencilere temel dini ve manevi değerlerin öğretildiğini vurguladı. Müftü Ekin, bu kurslarda eğitimin çok önemli olduğunu belirterek, “Terzialan beldesi, Emin Aydın İmam Hatip Okulu, Metin Arslan Kur’an Kursu ve Emir Sultan Cami kurslarında dört sınıfta 77 öğrenci eğitim gördü,” dedi.

Çan Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu, konuşmasında, “Çocuklarımız Kur’an kurslarında dinimizle ve dinimizin esaslarıyla buluştular. Bu Kur’an kurslarında görev alan başta müftümüz olmak üzere tüm Diyanet teşkilatımızın değerli mensuplarını tebrik ediyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum ve yavrularımızın başarılarını diliyorum,” ifadelerini kullandı.

Etkinlik, minik öğrencilerin semazen gösterisi, hadisler ve surelerin okunması ile devam etti. Program, Demirci Cami imamı Halil Sarıoğlu’nun duası ile sona erdi. Kur’an-ı Kerim’i hatmeden 77 öğrenciye, Çan Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu ve protokol üyeleri tarafından hediye ve kurs belgeleri takdim edildi.
 

FOTO – HABER HÜSEYİN BAŞARAN.

 

 

 

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık