Reklam
DOLAR: 32.5 TL
EURO: 34.8 TL

Geleneksel Karakoca Köyü Hayrı Yapıldı

27 Mayıs 2024
216 kez görüntülendi

Geleneksel Karakoca Köyü Hayrı Yapıldı
Reklam

 

Geleneksel Karakoca Köyü Hayrı Yapıldı

Çan ilçesinde her yıl bahar ayında düzenlenen geleneksel köy hayırları kapsamında bu hafta, Burası Çan ekibi ilçeye 5 km uzaklıktaki Karakoca köyündeydi.

Hafta sonunu köylerde geçirmek isteyen Çanlılar, Karakoca hayrına yoğun ilgi gösterdi. Sivil toplum kuruluşları yöneticileri ve çevre köy muhtarlarının da katıldığı hayırda köy meydanı ve kahvehaneler tıklım tıklım doldu.

26 Mayıs Pazar günü Karakoca Köyü’nde düzenlenen geleneksel köy hayrında, köy camisinde Çan’dan gelen hafız ve imamlar 12:00 ile 13:10 saatleri arasında Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okudular. Son duada, köy hayrının birlik ve beraberlik için önemine vurgu yapılarak, hayrımız ve ürünlerimizin bereketli olması için Çan Müftüsü Mustafa Ekin tarafından dua edildi. Kılınan öğle namazının ardından 4000 kişiye keşkek, ayran ve tatlı ikram edildi.

Geleneksel köy hayrına, Çan Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu, Çan İlçe Jandarma Bölük Komutanı Kıdemli Üsteğmen Levent Çalış, Çan Belediye Başkanı Harun Arslan, Çan Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri İsmail Ünal ve Mesut Özyurt, Çan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şahin, Çan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Orhan Olgun, çevre köy muhtarları ve Çan ile civar köylerden gelen vatandaşlar katıldı.

Köyümüzde geleneksel hayır düzenlediklerini belirten yeni seçilen genç köy muhtarı Selçuk Aydın, “Hayrımıza katılarak bizleri onurlandıran tüm konuklarımıza köyüm ve ihtiyar heyetim adına teşekkür ederim” dedi.

 


FOTO- HABER – HÜSEYİN BAŞARAN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık