Reklam
DOLAR: 32.5 TL
EURO: 34.8 TL

Geleneksel Çomaklı Köyü Hayrı Cumartesi Günü Yapıldı

25 Mayıs 2024
298 kez görüntülendi

Geleneksel Çomaklı Köyü Hayrı Cumartesi Günü Yapıldı
Reklam

Geleneksel Çomaklı Köyü Hayrı Cumartesi Günü Yapıldı
Çan ilçesinde her yıl bahar ayında düzenlenen geleneksel köy hayırlarının beşinci haftasında, Burası Çan ekibi, ilçeye 7 km uzaklıktaki Çomaklı köyündeydi. 25 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşen etkinlik, hafta sonunu köylerde geçirmek isteyen Çanlıların büyük ilgisini çekti. Sivil toplum kuruluşları yöneticileri ve çevre köy muhtarlarının da katıldığı hayırda, köy meydanı ve kahvehaneler dolup taştı.
Çomaklı Köyü’nde düzenlenen geleneksel köy hayrında, köy camisinde Çan’dan gelen hafız ve imamlar Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okudu. 12:00 ile 13:00 saatleri arasında yapılan bu ibadetlerin ardından, aynı köyden emekli öğretmen Halil İbrahim Eren, birlik ve beraberliğin öneminden bahsederek hayrımız ve ürünlerimizin bereketli olması için dua etti. Öğle namazının ardından, yaklaşık 3 bin kişiye etli pilav, yoğurt ve tatlı ikram edildi. Çomaklı köyünde genç kızlar, son günlerin şalvar modasına uyarak renkli görüntüler sergiledi.
Geleneksel köy hayrına, Çan Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu, Çan Jandarma Komutan Vekili Başçavuş Atalay Mutlu, Çan AK Parti İlçe Başkanı Sadi Yağlı ve yönetim kurulu üyeleri, Çan CHP İlçe Başkanı İlhan Demiral ve yönetimi, İl Genel Meclis Üyeleri İsmail Ünal ve Mesut Özyurt, Çan Belediye Meclis Üyeleri, iş adamı ve Çomaklı köylüsü Mustafa Meşe, Çan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şahin, çevre köy muhtarları ile Çan ve civar köylerden gelen vatandaşlar katıldı.
Köyümüzde geleneksel hayır düzenlediklerini belirten köy muhtarı Halil İbrahim Öztürk, “Hayrımıza katılarak bizleri onurlandıran tüm konuklarımıza, köyüm ve ihtiyar heyetim adına teşekkür ederim” dedi.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık