Reklam
DOLAR: 32.6 TL
EURO: 34.7 TL

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİ ANMA PROGRAMI

18 Mart 2024
82 kez görüntülendi

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİ ANMA PROGRAMI
Reklam

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİ ANMA PROGRAMI

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 109. Yılı Anma Töreni ilçemizde kutlandı. Program Çan Atatürk Şehir Meydanı’na Çelenk sunumu ile başladı. Çan Kaymakamlığı ve Çan Belediyesi tarafından çelenkler sunuldu. İlçemizde vatanı uğruna canını feda eden Şehitlerimizin Çan Belediyesi Mezarlığındaki kabristanları ziyaret edildi ve tüm şehitlerimizin ruhuna Kuran-ı Kerim okundu.

Mezarlık ziyaretinden sonra Çan Belediyesi Troya Gençlik ve Kültür Merkezi Konferans Salonunda Çan Anadolu Lisesi Öğrencilerinin hazırlamış olduğu program devam etti. Salon programında Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından tüm Şehitlerimizin Ruhuna Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. Günün anlam ve önemini anlatan konuşma, Oratoryo, Video Sunumu ve 18 Mart sebebiyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Programa Çan Kaymakamımız Sayın Dr. Emre NEBİOĞLU, Çan Belediye Başkan V. Harun ARSLAN, Siyasi Parti Başkanları, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, Şehit Aileleri ve Gaziler, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler katıldı.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık